KONTAKT I POMOC: biuro@hevea.krakow.pl
INFOLINIA: 573 054 573
Hevea – Materace i akcesoria » Porady » Materac dla sportowca. Na co powinny zwrócić uwagę osoby uprawiające sport?3

Materac dla sportowca. Na co powinny zwrócić uwagę osoby uprawiające sport?

Data dodania: 03-04-2020 Wyświetleń: 890


Aktywność fizyczna odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka podobnie, jak sen umożliwiający odpoczynek i regenerację. Dla osób zajmujących się sportem w sposób profesjonalny istotne jest zachowanie balansu między zdrowymi nawykami, a czasem przeznaczonym na trening. Sen ma zatem istotne znaczenie w procesie zachowania aktywności fizycznej oraz zdrowia psychicznego i fizycznego na wysokim poziomie. Oddając się wypoczynkowi, należy bezwzględnie zadbać o komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Niezwykle duże znaczenie w tej kwestii ma materac, który powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Trzeba jednak pamiętać, że ten, dla sportowca musi być nieco inny niż w przypadku osób niewykazujących aktywności fizycznej. W sposób szczególny należy zwrócić uwagę na czynniki umożliwiające właściwe wsparcie i podporę dla ciała. W artykule przygotowaliśmy kilka porad, które pozwolą dokonać satysfakcjonującego i właściwego zakupu.
 

alt
 

Materac dla sportowca - czyli jaki?
 

Materac dla sportowca powinien właściwie podpierać całe cało, dopasowując się do naturalnych krzywizn. Kręgosłup w linii prostej, odpowiednio podparte mięśnie i stawy będą miały szansę na odpoczynek oraz regenerację, co jest szczególnie istotne w chwilach wymagającego planu treningowego. Napięte w czasie wysiłku mięśnie, ból pojawiający się w okolicach lędźwi, szyi, pleców, a także znaczne obciążenie barków sprzyja nocnym skurczom. Niedostosowany do naturalnych krzywizn materac będzie wysyłał sygnał do mózgu, że ciało wciąż poddane jest wysiłkowi fizycznemu, a nie regeneracji i rozluźnieniu. Powstałe napięcia przy niewłaściwym dopasowaniu materaca są następstwem dyskomfortu pojawiającego się tuż po przebudzeniu w okolicy bólu szyi czy też pleców. W takich warunkach nie ma szans na właściwy odpoczynek, co niestety będzie miało przełożenie na osiągane wyniki.
 

Materac z pianki termoelastycznej

 

Pianka ma świetne właściwości, doskonale dopasowuje się do ciała, gwarantując satysfakcjonującą podporę. W sposób szczególny polecane są materace piankowe wykonane ze specjalnych, wysokoelastycznych komponentów. Połączenie pianki Visco i lateksu Ocean Blue ma wpływ na ułożenie ciała. Materiały absorbują ciepło, przyjemnie otulają, dopasowując się do naturalnych krzywizn, a także zachowują odpowiednią temperaturę ciała i elastyczność konstrukcji. Ponadto pianka znacząco zmniejsza napięcie mięśni, jednocześnie dbając o właściwe ukrwienie poszczególnych partii ciała. Działania te skutecznie eliminują uczucie drętwiejących kończyn i gwarantują znalezienie wygodnej pozycji bez konieczności przewracania się z boku na bok. Nie bez znaczenia pozostaje wykorzystanie aż 7 stref twardości, dzięki czemu materac zapewnia najlepszą podporę dla sportowca.
 

Czynniki wpływające na jakość materaców dla sportowców
 

Nowoczesne technologie, starannie dopasowane materiały oraz przemyślana konstrukcja nie określają jednoznacznie, na jakie czynniki powinien zwrócić uwagę sportowiec, dokonując zakupu materaca. Wybór dostępnych rozwiązań jest zróżnicowany, a oferta producentów najlepszej jakości materaców zdumiewa. Niezmiennie najważniejszym parametrem jest dopasowanie materaca do indywidualnych potrzeb i preferencji, jednakże oprócz tego warto również zwrócić uwagę na wykorzystane materiały odpowiadające za higienę i mające wpływ na finalną jakość snu oraz warunki odpoczynku. Cechą charakterystyczną materaców piankowych są zawarte komponenty utrudniające swobodny dostęp drobnoustrojów, zapobiegające namnażaniu się pleśni, grzybów i bakterii. Materiały o właściwiej cyrkulacji powietrza oraz satysfakcjonującym czynniku odpowiedzialnym za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz skutecznie przeciwdziałają kumulacji roztoczy i innych zanieczyszczeń, które finalnie mogą wpływać na regenerację w czasie snu. Materac z pianki o elastycznej strukturze jest więc najlepszym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie. Komfort i wygodę zapewnia nowoczesny materiał z funkcją pamięci, zróżnicowane strefy twardości oraz surowiec naturalny, który nie wchłania kurzu i szkodliwych alergenów. Materace piankowe stanowią najlepszy duet ze stelażami listewkowymi oraz elastycznymi, odpowiednio dopasowanymi poduszkami gwarantującymi właściwe podparcie w czasie snu.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu