KONTAKT I POMOC: biuro@hevea.krakow.pl
INFOLINIA: 573 054 573
Hevea – Materace i akcesoria » Porady » Dlaczego Twój sen nie przynosi odpoczynku?3

Dlaczego Twój sen nie przynosi odpoczynku?

Data dodania: 03-04-2020 Wyświetleń: 896


Problemy ze znalezieniem idealnej pozycji bądź nieprzyjemny ból tuż po przebudzeniu mogą wynikać z niewłaściwie dopasowanego materaca. Proces regeneracji i odpoczynku w czasie snu jest niezwykle istotnym czynnikiem dla zdrowia i samopoczucia. Przewlekle zmęczony organizm jest zdecydowanie bardziej podatny na stres, osłabienie, rozdrażnienie, a w konsekwencji na choroby. Nawet najdroższy materac z najlepszej jakości naturalnych i certyfikowanych komponentów może zawieść, jeśli jego sposób wykonania nie jest dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze problem ze snem wynika z nieumiejętnie dopasowanego materaca pod kątem jego twardości. Zdarza się, że środowisko, w którym przebywamy, nie sprzyja regeneracji. W artykule przybliżyliśmy kilka przykładów, na które warto zwrócić uwagę, kiedy sen nie przynosi ulgi i odpoczynku.

 

alt
 

Wysokiej jakości materac na dobry sen
 

Wybór materaca ma ogromne znaczenie dla jakości snu oraz zachowania odpowiedniej pozycji. Kluczowym aspektem pozostaje twardość materaca, a zatem i materiały, z którego został wykonany. Jego zadaniem jest utrzymanie prawidłowej postawy ciała oraz właściwe podparcie dla układu szkieletowego. Materac nie powinien zapadać się pod ciężarem, ale i być zbyt twardy, ponieważ będzie mimowolnie wymuszał wysiłek, zamiast pozwolić ciału na regenerację i odpoczynek. Do najważniejszych kryteriów należą cechy fizyczne, takie jak waga ciała, wzrost i inne, naturalne uwarunkowania Na podstawie indywidualnych czynników można dopasować elastyczność materaca i skupić się na materiałach, z których został wykonany. Nowoczesne rozwiązania bardzo często łączą zróżnicowane wykończenie, aby dopasować strefy twardości do różnych potrzeb.

Niezawodne są materace lateksowe, łączą w sobie bowiem wspomnianą elastyczność, stanowiąc najlepszą podporę dla kręgosłupa, który wymaga nieco twardszego podłoża. Popularnością cieszą się również wysokiej jakości materace piankowe wykonane z najlepszych materiałów. Atutem materaców z wykorzystaniem pianki termoelastycznej Visco i lateksu nowej generacji jest wysoka funkcjonalność, dzięki której można użytkować materac z obu stron. Nie bez znaczenia pozostaje stelaż do łóżka, który ma wpływ na wentylację oraz trwałość. Trzeba wiedzieć, że niewłaściwie dopasowany stelaż może skrócić żywotność materaca. Przedstawiając swoje potrzeby i naturalne uwarunkowania, specjalista z łatwością dopasuje kilka propozycji, które powinny zagwarantować wymagany komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo.
 

Materac dla alergika
 

Materac mimo regularnego odkurzania jest siedliskiem roztoczy oraz nierzadko również grzybów, które stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia i samopoczucia. Higiena ma duże znaczenie w jakości snu. Nie bez znaczenia pozostaje cykliczne odświeżanie pokrowca, zabezpieczenia materaca przed codziennymi zanieczyszczeniami, a także jego regularna wymiana. Relaks w niewłaściwie przygotowanym pomieszczeniu może obciążać drogi oddechowe, a wdychane zanieczyszczeń pochodzących z materaca i pościeli będą sukcesywnie zaburzać właściwy odpoczynek. Niezależnie czy osoba mająca problemy ze snem ma stwierdzoną alergię na roztocza, czy nie, długotrwałe obcowanie w zanieczyszczeniach z pewnością odciśnie piętno na jakości regeneracji. Materace lateksowe są nie tylko trwałe, ale również mają cechy antybakteryjne, zatem są świetnym rozwiązaniem dla osób o skórze wrażliwej. Do polecanych modeli należy również materac piankowy i termoelastyczny. Oprócz tego, że konstrukcja sprzyja rozluźnieniu mięśni, wyróżnia się również dobrą wentylacją, a w konsekwencji antybakteryjnością i antyalergicznością. Dobrej jakości materiały oraz starannie dopasowane technologie produkcji gwarantują satysfakcjonujące właściwości, które będą istotnie wspierać jakość snu.
 

Poduszka i materac - zestaw idealny
 

Dbając o komfort i jakość snu, dużą uwagę przywiązuje się do rodzaju materaca, wietrzenia pomieszczenia, właściwej temperatury i wyciszenia przed planowanym odpoczynkiem. Wskazane czynniki są bardzo ważne, jednakże mogą na niewiele się zdać, kiedy osoba mająca problemy ze snem nie zadba o odpowiednie dopasowanie poduszki. Wysokiej jakości materiały i właściwy profil umożliwią utrzymanie kręgosłupa w dobrej pozycji. Poduszki ortopedyczne nie są zarezerwowane tylko dla osób z poważnymi schorzeniami. Bardzo często przynoszą ukojenie osobom zestresowanym i zmęczonym, których mięśnie są w ciągłym napięciu. Odpowiednio wyprofilowany kształt istotnie wpływa na łagodzenie bólu, równomiernie rozłożony ciężar głowy i szyi zapewnia właściwe ułożenie górnego odcinka kręgosłupa.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu